Zužitkování zbytkového materiálu

 

Při naší práci se rádi zajímáme o nové trendy. Trend, který nás zaujal nyní, se čalouněného nábytku na první pohled moc netýká. Opak je však pravdou. Trend o ochraně životního prostředí a nakládání se zbylým materiálem se může týkat každého z nás. Někdo může přispět více, někdo méně, ale každá snaha se velmi cení. Pojďme se spolu v tomto článku podívat, jak se snažíme se zbylým materiálem nakládát my.  

Jak si jistě umíte představit, při výrobě našeho luxusního čalouněného sedacího nábytku zůstávají jako vedlejší produkt různé odstřižky, prostřihy a další zbytkový materiál. Jelikož chceme zatížit životní prostředí co možná nejméně, snažíme se vymyslet, jak s odpady z výroby naložit jak nejlépe dovedeme. První vlaštovkou se stalo zužitkování zbytkových materiálů na šikovné a praktické unisex tašky.  Sami jsme nečekali, jaký se o ně strhne zájem a upřímně nás těší, že zanechat za sebou méně zbytkového materiálu přináší radost nejen nám, ale i našim zákazníkům v podobě stylového doplňku. Tašky nabízíme pouze v jednoduchém designu, aby se dal zbytkový materiál co nejlépe využít, zato v jedinečných vzorech a barvách. Daří se nám tak šikovně zužitkovat jak látky, tak i kůže. Dále využíváme zbytky například na kožené mističky, klíčenky, přívěšky a další drobnosti.

Ze všech nápadů na zpracování těchto zbytků, kterými jsme se zabývali, se kožené a látkové tašky ujaly nejlépe. Přesto jsme dostali další skvělý nápad a to zhotovení stylových pytlíčků, ve kterých budeme dodávat nové vzorkovníky možného moření dřevěných nožek našim partnerům, Ti se na ně mohou brzy těšit.  Abychom nepotěšili pouze naše partnery ale i naše zákazníky, pytlíčky bude možné zakoupit i samostatně. Hodí se do každé kabelky, kde budou mít celou řadu využití. Troufáme si říci, že téměř každá žena jistě ocení jejich praktičnost na drobnosti, které musí jinak složitě hledat po celé kabelce.

Co se nepodaří zužitkovat nám, se jistě podaří zužitkovat různým školkám a organizacím, kam čas od času část zbytkového materiálu věnujeme k dalšímu zajímavému tvoření.

Kromě těchto způsobů šetříme životní prostředí i renovacemi a opravami starých čalouněných kousků, ale o tom více v dalším našem článku.    

 

Zpět

Pokud máte zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás