Unikátní kůže Buffalo Antique od dánského dodavatele Sørensen

 
Tato unikátní kůže se získává jako druhotná surovina z buvola vodního a při zpracování této kůže se dbá na to, aby se zachoval co nejpřirozenější vzhled. Buvolí kůže mají vysoké pevnostní charakteristiky. Stabilita jednotlivých vláken spolu s procesem činění dodávají hotové usni vysoké hodnoty pevnosti v trhu a flexibility. Useň z vodního buvola lze vřele doporučit pro všechny typy nábytku, obzvláště tam, kde je vítána výrazná struktura líce. Její pevnost a další technické specifikace pak dodávají nábytku vysokou hodnotu.
 
  • Stabilita jednotlivých vláken spolu s procesem činění dodávají hotové usni vysoké hodnoty pevnosti v trhu a flexibility.
  • Useň z vodního buvola lze vřele doporučit pro všechny typy nábytku, obzvláště tak, kde je vítána výrazná struktura líce.
  • Její pevnost a další technické specifikace pak dodávají nábytku vysokou hodnotu.

 

Vlastnosti usně z vodního buvola:

Buvol vodní je nejčastěji užívané tažné zvíře v Asii. Je to zdomácnělý druh, ovšem žije stejně tak rovněž i volně v přírodě v bažinatých oblastech, mokřinách a deltách řek. Aby se ochránili před obtížným hmyzem a vedrem, tráví buvoli většinu času v řekách či močálech ponořeni ve vodě pouze s vyčnívajícím zrakem a nozdrami. Pro vodní buvoly jsou charakteristickým znakem masivní rohy, velké oči a obnažené vlhké nozdry.  Asijský vodní buvol nese výrazné znaky proměnlivého klimatu. Charakteristický proměnlivý vzhled líce usně z tohoto zvířete se značně liší od vzhledu líce usní z evropského dobytka. Jelikož vodní buvol žije volně na pastvinách a polích pod širým nebem a v mokřinách, vyskytují se často na jeho kůži různé stopy tohoto způsobu života, tedy různá zjizvení, škrábance, vpichy od hmyzu či stopy po cizopasnících atd. Čím jsou kusy starší a větší, tím častější a koncentrovanější je výskyt těchto přírodních znaků. Proto se za účelem výroby čalounických usní používají kůže z mladších kusů, které mají řidší výskyt přírodních znaků a jejich struktura je jemnější a má lepší vzhled.

 

Zpět

Pokud máte zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás