Kůže nebo useň?

 

Ano, je to tak v běžném životě má každý doma sedací soupravu z kůže a ne usně. Když si jdete koupit boty, chcete ty kožené, nechcete ty z usně. Nicméně, když do toho trochu zabředneme, tak to tak je. Kůže je totiž přírodní surovina. Hodně laicky řečeno, je to to, co oloupeme z krávy. Useň je již upravená kůže, která vzniká různým způsoby povrchových úprav a činění.

Pokud se rozhodujete pro koženou sedací soupravu, je spousta věcí, které by jste měli vědět, než vůbec začnete vybírat tu správnou kůži, useň, kůži…oni říkají useň…ale je to kůže? Není to kůže, je to useň…

Rozlišujeme několik základních druhů usní

Anilinové

Anilinové usně jsou vyrobeny z kůže nejvyšší kvality, chlubí se přirozeným povrchem, kde přirozené defekty pokožky zvířete přidávají na jejím autentickém vzhledu a charakteru. Každá kůže je jediná svého druhu a opravdový unikát. Vychutnáte si krásnou jemnou patinu, která po čase vystupuje, jak je kůže vystavena světlu a používání. Kůže je pohodlná a příjemná na dotek. Anilinové usně umí hřát, stejně tak se na ní v létě nebudete potit, díky otevřeným pórům. Má ale svá specifika, může mít přirozené defekty a také se bude vytahovat. Je dobré si připomenout, že je kůže přírodní materiál a jako takový bude žít s Vámi, anilinka navíc ještě více, než jiné.

 

Semi-anilinové

Semi anilinové kůže se ošetřují velmi jemným transparentním lakem, který pomáhá této usni vydržet běžnou zátěž. Přináší jí odolnost proti skvrnám (alespoň částečnou) ale i odolnost proti efektům světla (vyšisování), přesto ale uchová přírodní a organický vzhled i pocit z doteku. Výsledkem je krásná kůže s vlákny, která je jednodušší na údržbu a odolnější proti běžném opotřebení. Podobně jako anilinové kůže bude hřát a nebudete se na ní (tolik) potit.

 

Pigmentové

Co se týče trvanlivosti, nebo využití v komerčních prostorech, je jednoznačné doporučení kůže pigmentová. Tento druh kůže je povrchově ošetřený, což jej činí odolným proti opotřebení, pomáhá odpuzovat vodu a špínu a je také více odolný proti skvrnám. Kůže je i přesto měkoučká ale má sjednocený vzhled, pomocí laku, případně jemného „kitování“.

Defekty pokožky zvířete jsou na těchto usních minimálně viditelné a jsou také velmi dobře udržovatelné. Při správné péči vydrží i celé generace. Pigmentová kůže ale „studí“ a v létě se na ní spotíte. Má ale jednotnější vzhled a tak může být pro některé z Vás vhodnější volbou.

 

Zpět

Pokud máte zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás